Z żalem zawiadamiamy, że kolejnych opowieści już nie będzie. Zdzisław umarł podczas jednej ze swoich wypraw.
Rodzina Zdzisława
Podróże Zdzisława
Mój blog, na którym opisuję swoje podróże do najdalszych zakątków kuli ziemskiej.
środa, 20 lipca 2011
wtorek, 8 marca 2011
Pustynia Mohave i Plemię Czarnego Kła [Część pierwsza]
Moja podróż w tamte regiony rozpoczęła się całkiem niewinnie - chciałem zdobyć napar z pazurów Sowy Ziemnej, która zamieszkuje pustynię Mohave. Receptura wywaru jest przekazywana z pokolenia na pokolenie przez członków starszyzny plemienia Mohave i jest ściśle tajna. Jadąc swoim jeepem po pustyni zauważyłem w oddali kilkuosobową grupkę ciemnoskórych ludzi napełniającą gliniane baniaki wodą z bijącego źródła - to musieli być oni. Wysiadłem z jeepa i zacząłem iść w ich stronę. Byli przyzwyczajeni do ciągłej obecności cywilizacji więc nie przestraszyli się. Powiedziałem do nich: "Prowadźcie mnie do szamana, muszę od niego dostać napar z pazurów búho tierra!" (búho tierra to sowa ziemna w ich języku). Jednak tubylcy nie należeli do ludzi bezinteresownych. Jeśli zaprowadziliby mnie do wioski nic by na tym nie zyskali. Musiałem dać im coś w zamian. Szybkim ruchem sięgnąłem do mojej torby podróżnej po czym wyciągnąłem moją srebrną zapalniczkę i ją zapaliłem. Indianie odskoczyli. Jeden z nich powoli się zbliżył i wystawił rękę ku ogniowi. Oparzył się. W mgnieniu oka studził palce w strumieniu, z którego niedawno nabierał wodę. "Fuego mágico!" - wykrzyczał jeden z nich, co w wolnym tłumaczeniu oznacza "magiczny ogień". Rzuciłem zapalniczkę do tubylca, który wyglądał na przywódcę grupy i powiedziałem "Umowa stoi?".
Tutaj zakończę dzisiejszy wpis. Ciągle jestem zmęczony po ostatnich badaniach szwedzkiego kurhanu Håga, o którym napiszę już niedługo. Mam nadzieję, że podobały wam się moje wypociny. Zapraszam do komentowania!
Tutaj zakończę dzisiejszy wpis. Ciągle jestem zmęczony po ostatnich badaniach szwedzkiego kurhanu Håga, o którym napiszę już niedługo. Mam nadzieję, że podobały wam się moje wypociny. Zapraszam do komentowania!
Początek
Witajcie blogooglądacze! Nazywam się Zdzisław a to jest mój blog, na którym będę pisał o moich fascynujących podróżach w najdalsze zakątki świata. Z zawodu jestem dziennikarzem a z zamiłowania podróżnikiem. Mam nadzieję, że spodobają wam się moje opowieści.
Pozdrawiam, Zdzisław.
Pozdrawiam, Zdzisław.
Subskrybuj:
Posty (Atom)